Hradec Králové
Nejhezčí pohled na tohle překrásné historické město je z Bílé věže, která byla dostavěna v roce 1580. Pro turisty je velmi atraktivní také gotický chrám sv. Ducha, který stojí na Velkém náměstí. Pochází ze 14. století, z doby, kdy byl pochován Jan Žižka z Trocnova. Obdivovat zde můžete také obrovské sladkovodní akvárium, které je svými rozměry největší v Evropě. Naleznete jej v Baarově ulici. Velmi známým a vyhlášeným místem jsou královéhradecké městské lázně. Zajímavou atrakcí, hlavně pro děti, je parníček Hradec, který o víkendech vyplouvá asi na hodinovou plavbu po Labi. [Číst více…]
Hradec Králové
Nejhezčí pohled na tohle překrásné historické město je z Bílé věže, která byla dostavěna v roce 1580. Statisícové město plné zeleně leží na soutoku řek Labe a Orlice. Bohatá historie města sahá hluboko do minulosti. Dokládá to první dochovaná písemná zmínka z roku 1225. Ve středověku byl Hradec Králové věnným městem českých královen, zalíbení v něm nalezly především Eliška Rejčka a Eliška Pomořanská. Od 14. století se stalo město s kompaktním renesančním historickým jádrem přirozeným, vojensky a politicky vlivným centrem regionu s vysokou úrovní vzdělanosti a kultury.
Karlova Koruna
Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou dal postavit jako své reprezentační sídlo v letech 1721-1723 hrabě František Ferdinand Kinský-nejvyšší kancléř a lovčí Království českého. Plány zámku vypracoval Giovanni Santini-Aichl a stavbu pak vedl další ze známých stavitelů vrcholného baroka F.M.Kaňka. Je zde rozlehlý zámecký park ve stylu anglické zahrady.
Nové Město nad Metují
Historie zámku v Novém Městě nad Metují je téměř totožná s historií města. Zámek je nedílnou součástí městské památkové rezervace. Byl založen v roce 1501 Janem Černčickým z Kacova.
Následující majitelé Pernštejnové se zasloužili o zařazení Nového Města nad Metují mezi perly renesančních měst. Každý další majitel novoměstského panství přispěl něčím zajímavým k rozvoji města, ať to byli Štubenberkové, Trčkové z Lípy, Lesliové a další. V polovině 17. století byl zámek barokně přestavěn.
Hrádek u Nechanic
Zámek ve stylu windsorské gotiky vznikl jako reprezentační sídlo F. A. Harracha v letech 1839 – 1857. Patří k těm stavbám poloviny 19. století, které měly v očích veřejnosti vyvolat nejen romantickou představu středověkého šlechtického sídla, ale měly poskytovat současně i komfortní bydlení.
Nové Město nad Metují
Nové Město nad Metují (něm. Neustadt an der Mettau) je město v okrese Náchod, v Královéhradeckém kraji v turistickém regionu Kladské pomezí na východě Čech. Bylo založeno v roce 1501 Janem Černčickým z Kácova. Centrum města leží na vysokém ostrohu obtékaném ze tří stran řekou Metují a je městskou památkovou rezervací. K oblíbeným výletním místům v okolí patří osada Peklo, vzdálená 5 km od města proti proudu řeky Metuje. Zajímavá je také místní část Rezek, kde je dnes penzion a kaple sv. Barbory. [Číst více…]
Kost
Zachovalý hrad, postavený ve stylu vrcholné gotiky, ležící v údolí na pískovcové skále mezi dvěma rybníky nedaleko od Sobotky. Jeden z našich nejznámějších a zároveň nejnavštěvovanějších hradů. Kost založil kolem r. 1350 Beneš z Vartemberka, u některých historiků psaný z Kosti, jehož předkové vládli nad Sobotkou od r. 1287. Sňatkem jeho vnučky Elišky hrad přešel r. 1398 na Jana z Kunštátu a z Poděbrad. [Číst více…]
Janské Lázně
Lázeňské město se rozkládá na úpatí Černé hory (1299 m. n. m.), na jejíž vrcholek vede přímo z města kabinová lanová dráha. Díky nově vybudovaným lanovkám, vlekům i běžeckým lyžařským tratím se město stalo špičkovým sportovním a rekreačním střediskem a ideálním východiskem do Krkonošského národního parku jak v zimě pro lyžaře, tak v létě pro cyklisty i pěší turisty. Janské lázně jsou jedinými lázněmi na české straně Krkonoš. [Číst více…]
Náchod
V místech dnešního zámku postavil Hron z Náchoda kolem roku 1270 raně gotický hrad s dodnes dochovanou válcovou věží.
Na přelomu 16. a 17. století za vlády rodu Smiřických byly provedeny rozsáhlé opravy v renesančním slohu. Po třicetileté válce se stal zámek majetkem Ottavia Piccolominiho, za něhož dochází k dalším stavebním úpravám, v ranně barokní slohu které dali celému areálu nejen charakter nedobytné pevnosti, ale součastně splňovali i všechny požadavky na modernost bydlení, veškerý komfort a pohodlí.
- 1
- 2
- 3
- …
- 7
- Další stránka »